Faq

W czym specjalizuje się Wasza firma?

Od początku istnienia nasza firma specjalizuje się w produkcji jedno- i dwustronnych obwodów drukowych. Otworzyliśmy również dział montażu powierzchniowego SMT oraz przewlekanego THT. Dzięki dużemu doświadczeniu naszych pracowników oraz bogatemu zapleczu technologicznemu, jesteśmy w stanie wykonywać na obwodach zróżnicowane prace, takie jak frezowanie, wiercenie numeryczne, metalizację otworów, bezołowiowe cynowanie i wiele innych. W realizowaniu zleceń zawsze dostosowujemy się do zapotrzebowań naszych Klientów, wykonując poszczególne obwody przy wykorzystaniu najlepszych komponentów oraz na podstawie profesjonalnej dokumentacji lub rysunków (wykonywanych przez nas albo dostarczanych bezpośrednio przez Klienta).

Czy posiadacie własny park maszynowy?

Tak, dysponujemy dwupoziomowym budynkiem produkcyjnym, który dostosowany dostał do najsurowszych wymogów produkcyjnych. W skład naszego zaplecza technologicznego wchodzą profesjonalne urządzenia, takie jak frezarki, wiertarki, piły diamentowe,Testery AOI oraz profesjonalna linia galwaniczna. Posiadamy dwie linie montażowe – Siemens Siplace oraz Mechatronika, korzystamy z fachowego oprogramowania, a także testera układów.

Jak szybko realizowane są zlecenia?

Termin wykonania zlecenia jest ustalany zawsze indywidualnie, a długość naszych prac uzależniona jest od stopnia ich skomplikowania oraz ilości działań. Najczęściej gotowy produkt otrzymujecie Państwo w kilka dni od złożenia zamówienia.

Czy mogę samodzielnie wybrać sposób dostawy?

Jak najbardziej. Macie Państwo możliwość wyboru jednej z trzech metod dostawy:

  • przesyłki kurierskiej,
  • przesyłki pocztowej,
  • odbioru osobistego w siedzibie naszej firmy.

Od czego zależy koszt wykonania obwodów drukowanych?

Cena jest uzależniona przede wszystkim od stopnia skomplikowania danego obwodu oraz wielkości zamówienia. Duży wpływ na koszty, jakie ponosi Klient, ma również zastosowanie dodatkowych elementów, takich jak złocenia oraz ilość warstw. Cena każdego zlecenia jest ustalana indywidualnie ? wystarczy skontaktowanie się z nami i przedstawienie swoich potrzeb.

W jakim formacie mogą przesłać projekt własnego obwodu?

Nasi specjaliści wykonują dokumentacje techniczne obwodów, projektują układy elektroniczne z rysunków, schematów oraz plików PCB, jednak mogą wyprodukować dany układ w oparciu o projekt Klienta. Przyjmujemy pliki w formacie:

  • Gerber (z każdego programu),
  • Altium Designer,
  • Eagle,
  • Protel,
  • Orcad,
  • Kicad.

Przed uruchomieniem produkcji dokument jest dokładnie sprawdzany i w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, nasi specjaliści skontaktują się z Państwem.

Jaką mam pewność, że zamówiony obwód będzie sprawny?

Nasze obwody są w 100 procentach niezawodne, ponieważ do ich testowania wykorzystujemy nowoczesny tester AOI firmy Camtek, dzięki któremu jesteśmy w stanie wyłapać wszystkie ubytki i zwarcia. Otrzymujecie więc Państwo zawsze produkt o odpowiadających Waszym potrzebom parametrach oraz w pełni sprawny.

Jakimi normami kierujecie się w procesach produkcji?

Działamy zgodnie z normami wytyczonymi przez Unię Europejską i wszystkie nasze produkty spełniają wytyczne dyrektywy RoHS (Restriction of Hazardous Substances), której celem jest wyeliminowanie z produktów elektronicznych niebezpiecznych substancji. Wszystkie nasze procesy produkcyjne zostały dostosowane do najwyższych standardów, jakie obowiązują przy tworzeniu obwodów drukowanych.